Samhain

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 11.11.2017
15:00 - 18:30

Místo konání
Prokopské údolí

kategorie


Přijďte se společně poklonit našim předkům a možná se i trochu bát.

V sobotu 11.11. společně oslavíme Samhain v Praze v Prokopském údolí. Sejdeme se v 15,00 na louce před informačním střediskem Společnosti pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí (poblíž Hlubočepského jezírka, tam co jsou ovečky a kozy).

Program:

Nejprve společně vyrobíme dar pro předky (z přírodních materiálů), který později symbolicky ho zakopeme do Země. Také si vyrobíme svíčky ze včelího vosku a ořechových skořápek, které pošleme po vodě předkům.

Aby se děti trochu protáhly a odreagovaly, zahrajeme si nějakou pohybovou hru, po které bude následovat krátké povídání o Samhainu a příprava na strašidelnou „cestu do podsvětí“ a rituál.

V loňském roce jsme v ohni symbolicky pálili něco, čeho jsme se chtěli zbavit. Letos se naladíme více na Zemi. A protože se všichni ze Země rodíme a znovu se do ní navrátíme, budeme mít jedinečnou příležitost spolu s darem předkům, který pohřbíme, také něco nového zasadit. Pokud máte nějaké přání, co byste v dalším roce chtěli, snažte se ho předem co nejvíce konkretizovat, a buď ho napište na kousek papírku, nebo předem ztvárněte vhodným způsobem tak, abychom naše přání mohli zasadit do Země. A tak jako ve tmě mateřského lůna zraje nový život, budou naše přání klíčit v těle matky Země, aby se mohla ve světlé půli roku zrodit a obohatit naše životy.

Prosím, nacvičte si s dětmi doma zjednodušený text tohoto chantu https://www.youtube.com/watch?v=TSwhZG3pqZc

Jsme děti matky Země

k ní se všichni vrátíme.

Jsme z Bohyně a Boha

k nim se všichni vrátíme

semeno stromu znova

vrátí se zpět do země.

Předkům zazpíváme (jen část textu) písničky od Hradišťanu https://www.youtube.com/watch?v=WfJfMC9I3cc

Stále jsou naši mrtví s námi

a nikdy vlastně nejsme sami

po chrpách, které kvetli vloni

slabounce jejich ruce voní.

 

 

Co s sebou: přírodniny pro výrobu daru (pokud nebudete mít, nevadí), svačinu (na místě bude k dispozici teplé pití), teplé oblečení (počítejte i s deštěm), šátek na zavázání očí

Pokud by se chtěl zúčastnit někdo mimopražský, je možné na místě přespat (spacák s sebou), ale potřebuji to vědět dopředu, abych to stihla domluvit.

Hlaste se prosím do 5.11. na mail katerina.matouskova@pohanskaspolecnost.cz

Akce se bude konat,pokud se přihlásí alespoň dvě rodiny.