Tábor pohanské rodiny nejen pro rodiče s dětmi

O co se jedná?

Týdenní setkání příznivců pohanství s prvky tradičního tábora 19. – 27. 8. na usedlosti Laňka v jižních Čechách (termín je zatím jen návrh, pokud bude důvod dá se změnit). Spaní ve stanu, noční hlídky a bojovky, etapová hra, koupání, pohybové hry, učení se tábornickým dovednostem. Navíc v duchu pohanství, tudíž s duchovním přesahem, malými rituály, s úctou k matce Zemi a všem jejím stvořením.

Pro koho?

Pro všechny, kdo se cítí být mladí duchem. Pro děti i pro dospělé, kteří chtějí být nápomocní příliš malým dětem, pomoct s programem nebo jen zavzpomínat na své dětství a připojit se jako účastník, nikoli spolupořadatel. Navíc je možné vše zkombinovat.

Děti bez doprovodu, pokud se nám je rozhodnete svěřit do péče, by měly samostatně zvládat sebeobsluhu (oblékání, hygiena…) být schopné se zapojit do programu (vstát při budíčku, na pokyn jít dělat ohlášenou činnost…) a samozřejmě vydržet bez rodičů. Pokud to dítě samo nezvládá, je potřeba, aby k sobě mělo někoho, kdo na něj dohlédne, je jedno, zda to bude (přiměřeně) starší dítě, nebo dospělý.

Akce je vhodná i pro starší děti, mohou mít roli praktikantů a přiučit se tak něco o organizaci, což jim určitě prospěje v dalším životě.

Čas

Není nutné zúčastnit se celého týdne, rádi uvítáme i ty, kdo nám přijedou vypomoct na den – dva (nebo noc) s programem (lidí na hraní postav je vždycky málo a nové tváře jsou autentičtější). U dětí preferujeme delší dobu pobytu, ale samozřejmě vše se dá domluvit.

Akce je koncipovaná na týden, to má své výhody i nevýhody, ale je to zkušební ročník, pokud by se ukázalo, že je o Pohanský tábor zájem, a povedl by se, tak je možné ho uspořádat znovu a vidělo by se, jestli zase na týden, nebo na dva jako klasický tábor.

Ubytování

Ubytování bude ve vlastních stanech na naší louce (ne každé dítě musí mít stan, určitě se bude dát domluvit na spolubydlení, které je pro děti stejně vhodnější). Nebo by bylo hezké někde si půjčit tee-pee, nevíte někdo náhodou o nějakém? Chtělo by to pětimetrové nebo větší (ale sedmička už se špatně staví, ideální by bylo 5,5 – 6 m). My zajistíme větší stan jako jídelnu, pro příliš nepříznivé počasí je tu jako záloha dům, kde se bude vařit a kde bude k dispozici koupelna a záchod. Pokud by to vypadalo na větší počet účastníků, je tu např. možnost pronajmout toi-toiku.

Další podrobnosti budou poskytnuty včas, pokud se bude zdát, že je o akci zájem (bude-li předběžně přihlášených aspoň deset účastníků).