Co jsme stihli v loňském roce

Vítání jara

Pohanská rodina skvěle přivítala jaro na Konopišti a v přilehlém zámeckém parku. Bylo nás 10, zahráli jsme si spoustu her, navštívili zámek a nakonec se rozloučili malým rituálem, ve kterém jsme prosili o sílu archetyp bojovníka (na Konopišti je v podobě svatého Jiří, jehož zobrazení je tam sbírka mnoha stovek kusů, svatý Jiří také převzal funkci dřívějších bohů spojovaných s jarem).

Aromaterapeutický workshop

Druhá akce se konala při příležitosti podzimní rovnodennosti, byla kombinovaná s akcí bylinkářské gildy, ale nakonec jsme se sešli jen dvě rodiny. Nicméně i tak si děti vyhrály, rovnodennost jsme oslavili, ženy si vyměnily spoustu zkušeností a rad ohledně výchovy a rodičovství, a protože cílem bylo naučit se něco nového o aromaterapii, došlo i na míchání esenciálních olejů, a děti i dospělí si odváželi vlastnoručně namíchané léčivé přípravky.

 

Samhain

Samhain jsme oslavili už tradičně (potřetí) v Prokopském údolí. Po ohni a zemi, se kterými byly spjaty rituály v minulých letech, jsme ho tentokrát zasvětili větru. Ten nám pomohl zbavit se věcí, které už s sebou nechceme nést do dalšího roku, těch, co nás tíží. Efektní byla zejména svíčková stezka vinoucí se jako potok světla po jedné ze skalnatých strání až dolů do údolí. radost mi udělala jedna dětská účastnice (z nepohanské rodiny), která loni přijela náhodou s rodinou své kamarádky, a letos nedala jinak, než že s nimi pojede znovu.