Předběžný plán akcí Pohanské rodiny pro rok 2018

Plán je předběžný, změny jsou možné a pokud víte, že byste se rádi některé akce účastnili, ale v navrženém termínu nemůžete, ozvěte se, čím dřív, tím větší je pravděpodobnost, že na Váš návrh bude brán zřetel. Přivítám, pokud se někdo z Vás bude chtít ujmout organizace některé akce, ráda poradím a pomůžu, abyste to třeba příště zvládli i beze mne, nechci všechno dělat sama 😉

Pozvánky na jednotlivé akce se včas objeví tady na stránkách a budu je rozesílat i mailem.

Zima

Bylinkovo-medvědí Imbolc v Praze.

3.?.2. budu povídat o bylinkách a jejich patronech (božských i zvířecích) v nějaké z pražských čajoven. Je to povídání vhodné (nejen) pro ženy, které se zajímají o byliny. Abychom na povídání měly klid, muže a děti pošleme do ZOO podívat se na medvědy (aspoň ty lední) a jiná zvířata.

Výlet

10.2. Milevsko – Milevské maškary

Největší masopustní průvod v ČR, přes 1000 masek na jednom místě, pro zájemce možnost přespání na usedlosti Laňka. Více viz https://pohanskarodina.cz/Kalendar/vylet-milevske-maskary/

Jaro

Vítání jara

rovnodennost je 20. 3., vhodná data oslavy jsou soboty 17.3 a 24.3, navrhuji jednodenní akci v Praze nebo dostupném okolí, mohli bychom utopit nebo upálit Zimu.

Den Země

21.4. v Prokopském údolí

Beltine

Tentokrát by měl být na Beltine veřejný rituál (Ásatrů), pokud budu vědět o více rodinách s dětmi, které se plánují účastnit, vymyslím nějaký doprovodný dětský program.

Výlet ke studánce

Společná akce s projektem Pohané Zemi. Vydáme se nejen za studánkou, ale i za tajemnými vodními bytostmi do šáreckého údolí.

Léto

Slunovrat

22.- 24.6. na usedlosti Laňka.

Tentokrát ve znamení bylin, bude to společná akce Pohanské rodiny a Bylinkářské gildy.

Dožínky

přelom července a srpna, pravděpodobně 30.8.

Tábor pohanské rodiny nejen pro rodiče s dětmi

předběžně 20. – 26.8. na usedlosti Laňka, organizuji já, ale budu potřebovat pomoc, doufejme, že letos to už vyjde

Podzim

Vítání podzimu 28.- 30.9.

Mužsko/ženský prodloužený víkend

Mám vizi, že se rozdělíme na dvě skupiny, muže (a případně i dobrodružné dívky do cca 12 let), a ženy. Program bude rozdílný, jen buď na začátku nebo na konci akce společně oslavíme podzimní rovnodennost.

Program pro muže bude zaměřený na posílení mužské role a mužského sebeuvědomění, jeho součástí bude putování a přespání venku (bez stanu). Mottem akce bude svatý Václav a rytířství.

Ženy mezitím se mezitím budou věnovat předávání zkušeností a také úvodu do aromaterapie – vyrobíme si vlastní parfém, regenerační olej a třeba i přírodní dekorativní kosmetiku.

Podzimní výlet s pouštěním draků

(termín a místo budou upřesněny)

Zima

Samhain

Tradičně v Prokopském údolí, tentokrát se vzdušným živlem. Předběžná data jsou 4. nebo 10.11.

Slunovrat

30.12. – 1.1. oslava Slunovratu (a Silvestra) na usedlosti Laňka, organizuji já, pokud ale někdo má možnost a chuť zorganizovat ji jinde (třeba někde, kde je větší pravděpodobnost sněhu), ráda organizaci přenechám