Tábor Pohanské rodiny – podrobnější informace

Protože a jelikož už máme devět zájemců o tábor, je na místě upřesnit, jak to všechno bude.

Pokud hledáte základní informace, tak ty jsou tady: https://pohanskarodina.cz/tabor-pohanske-rodiny-nejen-rodice-detmi/

Nebude se jednat o oficiální tábor, ale o setkání přátel. Nejde ani o komerční akci, předpokládám, že se všichni účastníci podělí o náklady.

– na jídlo

– na pronájem chemického WC

– na nákup potřeb pro program

Velmi předběžný odhad je 1000 Kč na účastníka na celý týden (kdo bude kratší dobu, tak poměrnou část), upřesním to, až budu mít podrobnější plán.

Jídlo

Jídlo se bude připravovat převážně v naší kuchyni v domě, k dispozici mám několik velkých hrnců, mělo by to stačit. Počítám s tím, že se přípravy jídla ujmu, ale bude se mi hodit sem tam pomoc – třeba s mazáním pečiva a podobně.

Jídlo bude převážně jednoduché, aby s jeho příprava nebyla časově příliš náročná. Počítám s tím, že společné jídlo bude vegetariánské. V předběžném plánu programu jsou dva večerní ohně s opékáním něčeho, to pro masožravce mohou být i buřty (pro vegetariány třeba „hadi“ z kynutého těsta), předpokládám, že na podrobnostech se ještě domluvíme.

Pokud někdo má zvláštní nároky na jídlo (veganské, bezlepkové apod.), není problém, jen mi napište včas, ať s tím počítám.

jídlo bude 6x denně:

snídaně

dopolední svačina – ovoce

oběd

odpolední svačina

večeře

druhá večeře – pečivo, pomazánka (volně k dispozici pro hladové)

Zdravotník

Já sama mám kurz pro zdravotníky na dětských táborech, nicméně loni mi propadla oficiální platnost, protože jsem nebyla na dalším školení. Budu se snažit dovybavit naši domácí lékárničku, abychom tu měli základní léky a prostředky první pomoci. Předpokládám, že někdo tu bude autem, takže případné větší potíže budeme řešit s lékaři. Nejbližší pohotovost pro dospělé je v Milevsku (6 km), pro děti v Bechyni (18 km) a nemocnice je v Písku (30 km). Pokud je někdo z Vás taky zdravotník, nebo dokonce zdravotní setra/lékař, určitě se mi ozvěte, ať probereme, co tu mít připravené.

Pokud někdo máte závažnou alergii nebo trpíte chronickou nemocí, o níž bych měla vědět (třeba diabetes), prosím dejte mi vědět. Pokud se někdo chystáte k nám vyslat dítě bez doprovodu rodiče, připravím pro Vás krátký dotazník k vyplnění.

Hygiena

K dispozici bude po celou dobu rybník. Komu by to nestačilo, je možnost domluvit se na použití naší koupelny. Pokud by s sebou někdo měl mimino, máme tu klasickou plastovou dětskou vaničku k zapůjčení.

Pitná voda (na čištění zubů apod.) bude volně k dispozici ze studny, přímo na louce u stanů bude ve velkém hrnci nebo jiné vhodné nádobě.

Mám v plánu pronájem chemického WC, jednoho nebo dvou podle počtu účastníků. To bude asi největší položka v rozpočtu. U něj bude lavor s vodou na mytí rukou.

Rybník

Jde o klasický chovný rybník, není v něm křišťálově čistá voda, spíš je špinavější, asi v ní budou i nějaké ty sinice, ale nebývá rozkvetle zelená. My (a sousedovi děti na druhé straně) se v něm koupeme každý rok, včetně mimina od 4 měsíců a nikomu nikdy nic nebylo.

Rybník je mělký, u břehu se svažuje velmi pozvolna, takže je vhodný i pro neplavce. Nicméně doporučuji pro ně raděj dvojité zabezpečení – rukávky a něco k tomu třeba kruh nebo vestu.

Část dna u břehu je vysypaná pískem, zbytek je klasické rybniční bahno. Kdo se bojí zranění nechť si přibalí tenisky nebo jiné boty do vody (střepy a kusy kovu se nedají vyloučit, každý rok při výlovu rybník procházíme a vybíráme vše, co na dno nepatří, ale každý rok nacházíme nové pozůstatky z dob minulých, které se ukrývaly v bahně).

Příprava na tábor

Pro zájemce, kteří se chtějí aktivně zapojit do přípravy programu, mám v plánu víkendové setkání u nás na Laňce. Je ho možné pojmout i jako akce s dětmi, část dospělých bude s nimi, část bude plánovat. Mělo by proběhnout v průběhu června nebo července. Pokud byste se chtěli zúčastnit, dejte mi vědět, ať se dohodneme na termínu.

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte a pište. Pokud ještě nejste přihlášení (platí pouze přihlášky mailem – viz kontakty) pište zrovna tak.