Podzimní rovnodennost s Pohanskou rodinou

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 24.09.2016
12:00

Místo konání
Jižní Čechy

kategorie


Sešli jsme se v malebné krajině mezi rybníky.

Zveme vás na (nejen) dětskou oslavu podzimní rovnodennosti. Uskuteční se na usedlosti Laňka na severu Jižních Čech. Místo je asi 100km od Prahy a má dobrou dostupnost vlakem.

Oficiální začátek v sobotu 24. 9. ve 12, 00, pokud by někdo chtěl přijet už v pátek, je to po předchozí domluvě možné. (S termínem je ještě možné hýbat, pokud by tento nevyhovoval). Tématem oslavy bude „jablkobraní,“ budeme sbírat jablka, dělat křížaly a ozdoby z nich a lisovat mošt. Děti uvidí cestu jablka ze stromu až do zazátkované lahve. Součástí programu bude ochutnávka jablkových dobrot. V podvečer proběhne malý, dětem přizpůsobený, rituál. Pokud bude přát počasí, večer uděláme oheň. Možnost přespání ve stanech na louce, při nepřízni počasí na zemi v domě.

Přihlášky do 16.9. na e-mailové adrese zabkacarevna(zavináč)seznam.cz, ten den také potvrdíme, zda se akce bude konat – pokud se přihlásí aspoň dvě rodiny.

Akce je zaměřená na rodiny s dětmi. Pořádá ji Žabka, autorka pravidelných Pohádek o kole roku, které si můžete přečíst na stránkách Pohanské rodiny.

Přesné místo konání a program sdělíme zájemcům na e-mailové adrese zabkacarevna(zavináč)seznam.cz