Opožděná oslava Slunovratu

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 12.01.2019 - 13.01.2019
16:00

Místo konání
Laňka

kategorie


Slunovrat sice přišel přesně v tu správnou dobu, ale slavit ho nakonec budeme až příští týden, v sobotu 12. 1. od 16,00. Takže pokud jste v původním termínu nemohli, nyní máte šanci se zúčastnit.

Oslava se uskuteční pravděpodobně u nás, na usedlosti Laňka (kdo neví, kde to je, nechť se přihlásí o instrukce). Každopádně mi napište, pokud hodláte přijet, a pokud zůstanete přes noc, tak čím dřív napíšete, tím lepší místo na spaní získáte.

Při rituálu uctíme nově zrozené Slunce a jeho Matku. Proto si prosím pro ně připravte dary, budeme zdobit dva stromečky, jeden živý, přirostlý, jako dar Matce Zemi, pro ptáky a drobná zvířata (na což se hodí jablka, mrkev, křížaly, lojové koule nebo kousky čerstvého hovězího loje navázané na přírodním provázku) a druhý jako dar Slunci, ten bude uschlý, abychom ho mohli spálit, takže ozdoby by měly být z papíru, případně slámy atp. (podle svého zaměření můžete buď vyrobit např. papírový řetěz nebo holubičky, nebo třeba vymyslet báseň pro Slunce (nebo vaši oblíbenou od jiného autora) a tu napsat na list papíru.
V průběhu rituálu budeme žádat o věštbu, jak nejlépe posílit náš záměr, který jsme vyslali při minulém rituálu (kdy jsem sázeli „semínko“ onoho záměru). Samozřejmě se to týká i těch, kdo na minulém rituálu nebyli, ti by si měli svůj záměr, co chtějí do svého života přivolat, do nadcházejícího rituálu promyslet.