Letní Slunovrat

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 24.06.2017 - 25.06.2017
12:00

Místo konání
Laňka

kategorie


Symbolikou letního slunovratu je svazek Bohyně a Boha, Země a Slunce, který znamená počátek úrodného období a sklizně. Tradičně se v tomto období slaví svatby, i my si symbolicky připomeneme spojení Země a Slunce.

Kromě samotného rituálu, který proběhne kolem páté hodiny, věnujeme odpoledne nějaký čas jeho přípravě. S dětmi procvičíme dvě písničky, které budeme při rituálu zpívat.

Písničky můžete s dětmi trénovat už doma, jsou to tyhle:

Travička zelená (https://www.youtube.com/watch?v=wCfV-QAncns)

Voláme sluníčko (https://www.youtube.com/watch?v=TM8uEiY0LzU)

Také bude třeba vyrobit společné dary pro Zemi a Slunce. Na jejich podobách (mohou to být třeba dva věnce z trávy a květin) se dohodneme na místě a poté je společně vytvoříme; bylo by hezké, kdyby se podařilo zapojit alespoň starší děti.

Doba letního Slunovratu je spojena i s léčivou mocí bylin, proto si něco o bylinách během odpoledne řekneme a nějaké si i nasbíráme jejich léčivou moc posílíme během rituálu.

Oficiální začátek akce je v sobotu v poledne, pokud by někdo chtěl, může po domluvě dorazit už dřív, třeba v pátek.

Oficiální konec je v neděli ve 12,00, samozřejmě není nutné být na akci přes noc, i program sobotního odpoledne by měl být dostatečně zajímavý. Na večer (a noc) je plánováno posezení u ohně a kdo ví, třeba se někomu poštěstí najít i zlatý květ kapradí 😉

Co s sebou: jídlo na společný stůl, věci na přespání venku (pro ty, kdo zůstanou přes noc), hudební nástroje

Přihlášky (do 18.6.) posílejte a bližší informace žádejte na mailu katerina.matouskova(zavináč)pohanskaspolecnost.cz